Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc. - Vli Timber

Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.

 

Įdiegti naują įrangą padėjo Norvegijos fondų suteiktas finansavimas 

Įgyvendinusi Norvegijos finansuojamą projektą didžiausia Baltijos šalyse džiovintų malkų gamintoja „VLI Timber“ įdiegė naujus technologinius sprendimus, kurie automatizavo ir skaitmenizavo medienos rūšiavimą, pjovimą ir skaldymą, taip pat – pakavimą. Anykščiuose veikiančiai gamyklai šio projekto įgyvendinimas ne tik suteikia galimybę daugiau kaip 40 proc. padidinti gamyklos pajėgumus, bet ir greičiau įvykdyti klientų užsakymus, užtikrinti aukštesnę produkcijos kokybę, labiau tausoti gamtą. 

„Modernūs medienos apdorojimo ir pakavimo būdai prisideda prie aplinkos išsaugojimo – pasitelkus naujuosius sprendimus žaliavinė mediena panaudojama maksimaliai, paliekant minimumą atliekų, o automatinė produkcijos paletavimo sistema užtikrina efektyviausią palečių užpildymą“, – kitas įgyvendinto projekto naudas vardina Darius Lackus, „VLI Timber“ vadovas. – Tokiu būdu efektyviau išnaudojami palečių plotai, daugiau produkcijos galima pakrauti į tą pačią transporto priemonę, mažėja kelių apkrovimas ir išmetamųjų dujų kiekis.“

Dvišalės partnerystės nauda – kartu įgyvendinami modernizavimo projektai 

Siekdama stiprinti dvišalius santykius su Lietuva ir mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus Europos ekonominėje erdvėje, mūsų šalies bendrovėms Norvegija teikia tęstinę finansinę paramą. „VLI Timber“, glaudžiai bendradarbiaudama su Norvegijos bendrove „Vepak“, pernai kreipėsi finansavimo. Bendru sutarimu buvo iškeltas tikslas automatizuoti medienos parengimo, malkų gamybos ir pakavimo procesus. Pernai rugpjūtį Norvegijos suteikta finansinė parama sudarė 516,7 tūkst. Eur, o daugiau kaip 517 tūkst. Eur šio projekto įgyvendinimui skyrė pati „VLI Timber“. 

Projektas „Nauji technologiniai spendimai, skirti gamybos procesų skaitmeninimui ir automatizavimui“ įgyvendintas per mažiau nei devynis mėnesius, per kuriuos malkų gamykla įsigijo inovatyvią malkų skersavimo ir skaldymo liniją, taip pat – produkcijos paletavimo robotą. Šios technologijos padės pagreitinti ir efektyviau organizuoti gamybą ir sumažinti jos kaštus. Visiškai automatizuota malkų skersavimo ir skaldymo linija leis pagreitinti gamybos procesą ir daugiau kaip 40 proc. padidinti gamybos apimtis, mažinti žmogiškųjų resursų poreikį. 

„Dabar vienas darbuotojas gali prižiūrėti visą skersavimo ir skaldymo liniją bei efektyviau naudoti žaliavas – produkcijos išeiga padidėjo nuo 90 proc. iki 95 proc.“, aiškina D. Lackus. 

Jo teigimu, nauja automatinė linija ženkliai pagreitina produkcijos paletavimą – pagal pasirinktas schemas pagamintų malkų maišeliai padedami ant palečių kas 23 sekundes, todėl mažėja žmonių fizinio darbo poreikis. 

„VLI Timber“ vadovas teigia, kad taip pat taupomi veiklos kaštai: robotas leidžia sutalpinti ant paletės daugiau produkcijos, todėl mažėja transportavimo išlaidos bei paletavimo plėvelės naudojimas.  

Įvertinta, kad projekto metu diegiamų technologijų pagalba įmonės darbo našumas pirmais metais po projekto (2025 m.) palyginti su 2022 m. išaugs daugiau kaip 40 proc. Visa tai kartu su įmonės sukaupta veiklos patirtimi, kvalifikuotu personalu, moderniais gamybos procesais leis kompleksiškai užtikrinti klientų poreikius ir įgyti ilgalaikį konkurencinį pranašumą.

UAB „Vli Timber“ veikia nuo 2009 m. ir pagal veiklos apimtis yra pirmaujanti džiovintų malkų gamintoja ne tik Baltijos šalyse, bet ir pasaulyje. 2023 m. duomenimis, „VLI Timber“ pajamos pasiekė 20,7 mln. Eur – tai 27 proc. daugiau negu 2022 m. 

Įmonės misija – suteikti šilumą ir jaukumą kiekvieniems namams. Bendrovė gamina ir prekiauja aukščiausios kokybės džiovintomis malkomis krosnims bei židiniams. Šios produkcijos galima įsigyti el. parduotuvėje  www.onlydry.lt. Daugiau informacijos: www.vlitimber.eu