Atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių energijos gamybos pajėgumų diegimas UAB Vli Timber - Vli Timber

Atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių energijos gamybos pajėgumų diegimas UAB Vli Timber

UAB “Vli Timber“, veikianti nuo 2009 m., yra lyderiaujanti įmonė džiovintų malkų ruošos rinkoje ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Įmonė gamina ir prekiauja aukščiausios kokybės džiovintomis malkomis krosnims ir židiniams. Įmonės misija – suteikti šilumą ir jaukumą kiekvienų namams. Medienos ruoša kurui užsiimanti UAB „Vli Timber“ vadovaujasi aplinkos ir socialinės atsakomybės principais – gautas FSC gamybos grandinės sertifikatas užtikrina, kad gamybai naudojama mediena tiekiama tik iš atsakingai tvarkomų miškų. Įmonėje gamybos procesai vykdomi vadovaujantis LEAN sistema.

Įmonės gamybinių procesų įgyvendinimui reikalingos didelės elektros energijos sąnaudos, kurios dėl įmonės gamybinės plėtros pastaraisiais metais ženkliai išaugo. 

Siekdama optimizuoti gamybos sąnaudas ir didinti investicijas į produkcijos apimtis bei mažinti neigiamą gamybos procesų įtaką aplinkai ir remdamasi 2022 m. atlikto energijos vartojimo audito ataskaitos išvadomis, UAB „Vli Timber“ inicijuoja projektą, kurio metu numatoma įrengti atsinaujinančius energijos išteklius (AEI) naudojančius energijos gamybos pajėgumus.

Projekto įgyvendinimo metu bus įrengta 900 kW galios saulės elektrinė.

Finansuojama pagal 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės „Skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos“ veiklos „Skatinti atsinaujinančių energijos išteklių diegimą pramonės įmonėse“.

Bendra projekto vertė – 702.000,00 Eur.

Iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos fondų projektui skirtas finansavimas – 300.000,00 Eur.

Pareiškėjo ir partnerių nuosavos lėšos – 323.074.00 Eur.

Netinkamos finansuoti išlaidos – 78.926,00 Eur.

Projektas įgyvendinamas nuo 2023 m. liepos 24 d. iki 2025 m. liepos 31 d.